Wnętrze szafy a projekt całości domu

Projektanci wnętrz nie zajmują się wyłącznie projektami wnętrz pomieszczeń. Zasada od ogółu do szczegółu sprowadza się do sytuacji, w której zaprojektowane wnętrze sypialni, w której dużą część zajmuje garderoba musi skłonić architekta wnętrz do zajęcia się samą szafą.

Oczywiście może być to tak naprawdę ogromna garderoba, w której znajduje się kilka szaf a nie jedna, do tego komody, schowki, sejf na biżuterię.

architekt wnętrz

Wnętrze pokoiku maluszka

Projekt wnętrza szafy jest dość trudnym zagadnieniem bo wymaga zebrania wytycznych odnośnie zawartości garderoby mieszkańców. Trzeba się zastanowić nad stylem życia: czy musimy pochować dużo sportowych ubrań, butów czy może takie rzeczy w ogóle nie są brane pod uwagę. Szafa eleganckiej pani musi zawierać miejsce na mnóstwo butów i torebki. Projekt zakładać musi wielkości torebek i butów i dostępność modeli ulubionych. W szafie może być też miejsce na sejf na biżuterię choć z wiadomych względów najbardziej kosztownej biżuterii nie trzymamy w szafie! Dyrektor w dużej firmie trzyma w szafie garnitury i koszule. Młode małżeństwo z małymi dziećmi ma dużo wygodnych ubrań, niezbyt kosztownych ale wyglądających uniwersalnie ( może się okazać,że trzeba wyjść na imieniny z ulewającym niemowlakiem ) – średniej jakości bluzka ale spódnica już całkiem ok. Projektant wnętrza jest więc w przypadku planowania garderoby projektantem mebla. Nie zmienia to sytuacji, że cała „zabawa” z szafą to drobna część większej całości. Trzeba ją przecież zakomponować w pomieszczeniu, wziąć pod uwagę ciągi komunikacyjne, aby łatwo można było do niej dojść. Poza tym sama szafa nie jest priorytetem, choć dla wielu osób bywa ważnym punktem każdego dnia.
Te i inne czynniki sprawiają, że projekt wnętrza można być bardzo ogólny, ale też w niektórych przypadkach bardzo drobiazgowy, a żadnego z tych punktów nie można pominąć czy choćby przesunąć na dalszy plan, wszak wszystko musi do siebie pasować.

Jakikolwiek zakres nie leży w kręgu twojego zainteresowania, warto zapoznać się z tym czego należy wymagać od architekta wnętrz, ale też co ty sam musisz przekazać, aby takowa współpraca miała jakikolwiek sens, aby projekt, którego oczekujesz stał na jak najwyższym poziomie i zadowolił każdą ze stron. Odnośnik aranżowanie wnętrza Luboń to wstęp do refleksji nad tą myślą. Należy pamiętać, że im więcej damy od siebie informacji tym projekt ma szansę być właściwiej wykonany, a tytułowa szafa dłużej będzie spełniać nasze oczekiwania.

Related Posts

About The Author

Add Comment