Co daje korzystanie z sauny

Sauny cieszą się ogromną popularnością w Skandynawii, a także, o czym nie kasy wie, w Japonii. Są uważane za sposób mieszkańców północnych rejonów globu na zachowanie zdrowia i witalności pomimo surowych warunków. Nie każdy wie, że zdrowotne nasiadówki w obłokach pary znad rozgrzanych kamieni znali również nasi słowiańscy przodkowie.
Dzisiaj sauna staje się popularnym zabiegiem zdrowotnym i upiększającym. A jej nowoczesną odmianą jest sauna na podczerwień. Ma ona szerzej zastosowanie niż klasyczne sauny, których wilgotne środowisko nie dla każdego jest zalecane.

Sauna rozgrzewa tkanki i rozpulchnia je. Doskonale więc sprzyja oczyszczaniu organizmu z toksyn i produktów przemiany materii, a także wchłanianiu dobroczynnych substancji. Stąd też znakomicie spisuje się połączenie sauny i masażu. Ponadto dzięki hartowaniu w różnicach temperatur sauna wzmacnia organizm i jego odporność. Poprawia także ukrwienie skóry i narządów wewnętrznych. Kolejne korzyści ze stosowania sauny to większa elastyczność mięśni i ścięgien oraz zwiększenie ruchomości stawów. Ponadto rozgrzanie tkanek sprzyja ich regeneracji i odnowie.

 

Sauna na podczerwień stosowana jest w walce z cellulitem oraz jako pomoc w spalaniu tkanki tłuszczowej. Żartobliwie mówi się, że ciepło wytapia tłuszcz z naszego organizmu. Nie wystarczy to oczywiście tak, że wpłynie on przez pory skóry prosto na zewnątrz. Jednak jest prawdą, że rozgrzana tkanka ulega rozbiciu i zmniejsza swoją objętość, a tak naruszone rezerwy tłuszczu łatwiej jest spalić. Dlatego też sauna infrared po serii zabiegów pozwoli zauważyć zmniejszenie się obwodów neurologicznych części ciała oraz przyspieszy pozbywanie się nadmiaru kilogramów kompleksowo stosowanymi metodami. Sauna jest także znakomitą terapią na samopoczucie psychiczne. Zaleca się ją w okresach zimowego obniżenia nastroju, może wspomóc łagodzenie depresji oraz walkę ze stresem i ciągłym napięciem. Jeszcze innym powodem, aby wybrać się do sauny, jest łagodzenie bólów wynikających z napięcia lub z przeciążenia mięśni i stawów. Po wygrzewaniu się w ciepłe sauny i korzystaniu z jej rozluźniającej mocy dolegliwości kręgosłupa, okolicy barków czy przemęczonych staniem i chodzeniem nóg.

 

About

You may also like...

Comments are closed.