Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli kuchennych

Gdy zamierzamy rozpocząć remont kuchni stoi przed nami kilka problemów. Mianowicie jaka powinna być nasza nowa kuchnia oraz jaką firmę wybrać przy zakupie umeblowania.

Wybór mebli kuchennych

Jest dużo firm produkujących meble. Spory wybór jest w „sieciówkach” ale czy takie meble są starannie wykonane oraz czy spełnią nasze oczekiwania? Wybierając meble oraz firmę do ich produkcji powinniśmy pamiętać że jest to inwestycja na lata dlatego powinniśmy nie patrzeć tylko na cenę. Meble powinny być dobrane do do naszego gustu dlatego najlepiej jest gdy producent wykona dla nas kilka projektów abyśmy mogli wybrać jak najbardziej dopasowany do naszego gustu oraz aby był odpowiednio dobrany do pozostałych pomieszczeń w domu. Meble powinny być funkcjonalne dlatego należy zwrócić uwagę na pojemność szafek, sposób ich otwierania oraz dostępność dodatkowych półek, koszy w nich. Meble kuchenne muszą być odporne na wilgoć, wysoką temperaturę oraz zarysowania. Cóż nam z tego że wybraliśmy najładniejsze meble ale nie są one odporne na czynniki, które mogłyby je pozbawić tego wyglądu. Zwróćmy też uwagę na dobór dodatków do umeblowania oraz możliwości ich zmian. Jeśli już znaleźliśmy nasze wymarzone meble przyszedł czas na pomiar. Powinna to zrobić wyspecjalizowana firma, która produkuje te meble, gdyż jeśli mamy nierówne ściany co często zdarza się w blokach taka firma wymierzy to bardzo dokładnie.

Wybór firmy montażowej oraz remontowej

Nadszedł czas na wybór firmy, która zamontuje nasze meble oraz sprzęt AGD i wykona remont kuchni. Najlepiej jeśli będzie to ta sama firma, która wyprodukowała te meble. Jeśli coś będzie nie tak zawsze można poprawić bez dodatkowych kosztów. Należy również zwrócić uwagę na opinie o tej firmie oraz czy zatrudniani pracownicy mają odpowiednie kwalifikację potrzebne do wykonania instalacji elektrycznych oraz gazowych. Powinna to być również firma z naszej okolicy tzn. jeśli mieszkamy w Bielsku-Białej niech to będzie firma z bielska lub okolic, skróci to czas montażu oraz wszelkich poprawek oraz będziemy mieli bliżej do firmy w razie problemów oraz gwarancji.

Wartości dodatkowe

Przy wyborze umeblowania oraz firmy remontowej zwróćmy uwagę co nam firma daje dodatkowo. Nie dajmy się nabrać na zniżkę 16% lub montaż gratis. Wynika to z tego że jeśli firma remontuje kuchnie płaci 7% podatku, a nie 23% jak przy samej sprzedaży mebli.  Zwróćmy też uwagę na okres gwarancji. Często firmy dają mam 5 lat gwarancji. Często jednak gwarancja nie obejmuje dodatków, sprzętu AGD oraz remontu.

Podsumowanie

Czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy remontowej oraz mebli kuchennych w skrócie:

  • Nie oszczędzaj, kuchnie remontuje się raz na kilka, kilkanaście lat. Lepiej więc wydać więcej i kupić kuchnię jak najlepszą. Jednak kupuj za rozsądną cenę.
  • Pamiętaj przy wyborze projektu aby kuchnia pasowała do Ciebie oraz do reszty pomieszczeń.
  • Zwróć uwagę na to aby meble były wykonane z materiałów, które są wytrzymałe oraz sprawdź jakość wykonania
  • Montaż oraz remont najlepiej by wykonała firma, w której zamówiliśmy meble
  • Poszukaj firmy z twojej okolicy
  • Nie daj się nagrać na promocje typu z montażem taniej oraz montaż gratis (wszystko jest wliczone w cenę)
  • Sprawdź okres gwarancji oraz co ona obejmuje

Wybieraj jak najlepiej, znajdź jak najlepszą firmę, która ma nienaganną opinię.

Related Posts

About The Author

Add Comment